1907 Jih Evropy (Rakousko, Italské Dolomity, Řecko, Ionské moře)

Hned po škole 28.června vyrážíme obytňákem na jih. Naší první zastávkou je rakouské městečko Weissbach u řeky Lofer, kde absolvujeme hezkou ferratu Zahme Gams.

Další zajímavou aktivitou v této lokalitě je návštěva soutěsky Seisenbergklamm.

Další den se přesouváme do italských Dolomit. Absolvujeme krátkou zastávku v Missurině a potom pokračujeme nad Corvaru, kde následný den absolvujeme moc hezkou, ale docela náročnou ferratu Brigata Tridentina.

Další naší zastávkou byla samotná Marmolada, nejvyšší hora Dolomit. Naším cílem bylo dosáhnout ledovce a potom po jedné z cest sejít zpět na základnu, kterou jsme vytvořili u jezera Lago di Fedaia. Naše plány však trochu zhatilo počasí, protože již při jízdě lanovkou nás potkaly kroupy. Nicméně nakonec jsme i cestu dolů, i když v dešti absolvovali po svých.

Následně Dolomity kvůli špatné předpovědi počasí opouštíme a přesouváme se k Benátkám, odkud absolvujeme trajektem přesun do Řecka. Na trajektu si užijeme spousty zábavy a dokonce se nám podaří roztančit celou palubu :).

Po vylodění v Igumenitsy se postupně přesouváme po západním pobřeží Řecka až na Lefkádu.

Lefkáda je krásná, hornatá a pro naše velká auta ne úplně ideální. Přesto jsme dojeli až na její jižní cíp a vychutnali si koupačku na nádherné pláži Porto Katsiki.

Následně si přebýráme katamarán v marině Lefkáda a vyrážíme za dobrodružstvím po ostrovech Ionského moře.

A protože jsme zde na Kefalonii před 6ti lety oddali naše přátele, nyní jsme to řádně oslavili :).

Postupně jsme navštívili zátoky na Lefkádě, Ithace, Kefalonii, zastavili se u ostrova Skorpion. VYzkoušeli různé řecké speciality a hlavně se koupali, surfovali a užívali si letní pohody.

Škoda, že ten týden tak rychle vždy uteče. Po vrácení jachty jsme se vydali podél pobřeží zpátky do Igumenitsy, abychom se opět pomocí ferry přesunuli do Itálie.

Z Benátek jsme přejeli opět do Dolomit k městečku Cortina di Ampezzo, kde jsme absolvovali moc hezkou lehčí ferratu. Nicméně po cestě jsme se ještě zastavili u jezera Cadore, kde jsme díky zapůjčeným prutům nachytali velké množství pstruhů, které jsme si večer dali na grillu.

Na závěr jsme ještě stihli zastávku a menší trek v rakouských Alpách nedaleko Kitzbuhlu a pak už jen cesta domů.