Lenka Viranyiová

Jíst lépe, ne méně.

Poprvé jsem Svět zdraví navštívila na podzim roku 2013. Co mě k návštěvě nutričního poradce vedlo? Nelíbila jsem se sama sobě.

První měření dopadlo pro mě naprosto katastrofálně. Když mi bylo sděleno, na jaký věk se cítí moje vnitřní já, chtělo se mi brečet. Styděla jsem se. Měla jsem před sebou dlouhou cestu, při které mi byla oporou specialistka Markéta Hytmanová. Obdržela jsem vzorový jídelníček na míru a bylo mi vysvětleno, jakým způsobem mohu dosáhnout svého cíle – úbytku váhy.

Žádný začátek není lehký, ani ten můj nebyl. Zdravému stravování jsem však brzy přišla na chuť. Během následujících konzultací jsme společně odstraňovaly chyby, kterých jsem se během stravování dopouštěla. Hnacím motorem byly první kladné výsledky kontrolního přeměření. S klesající váhou rostla motivace vydržet.

Díky Světu zdraví jsem se naučila stravovat se pravidelně, trávit volný čas sportem, vybírat si potraviny a číst si jejich složení, najít si čas pro sebe sama.

Dnes se cítím lépe – ubyla váha, zmizel ekzém.

Svět zdraví byl pro mě startem, cestu k mé spokojenosti mám stále před sebou. Důležité je, že už vím, jak cíle dosáhnout.