Lucie Kocourová

Jmenuji se Lucie, je mi 40 let a ani můj příběh o hubnutí není o moc jiný, než příběhy ostatních klientů Světa zdraví. Vyzkoušela jsem spousty diet, možná mi chyběla pevná vůle, možná se mé tělo bránilo jednostranné výživě u některých z nich, hubnoucí výsledky nebyly nikdy trvalé.

Po narození syna jsem stále nosila 5 kg navíc, ke kterým jsem ještě během vánočních svátků  další 2 kila přidala.  Nebylo to předsevzetím, jak to na nový rok bývá, ale vypršela mi trpělivost sama se sebou, že ve svých stravovacích návycích musím udělat změnu. Proto jsem využila kontaktu na Svět zdraví ve formě formuláře, který na mě opakovaně na FB vyskakoval. Objednala jsem se na konzultaci, kde jsem zjistila velmi důležité a ne zrovna přívětivé údaje o svém těle.

Nutriční specialistka Bc. Michaela Podzimková řadou otázek zjistila, že moje tělo spíše hladoví, hlavně po bílkovinách, výměnou za cukry. Jako matka 2 a půl letého syna jsem dbala, aby hlavně moje dítě mělo kvalitní stravu, ale sama jsem se hlavně v době oběda výrazně odbývala a večer se samozřejmě tělo přihlásilo o chybějící energii.

Domluvily jsme se na sestavení osobního jídelníčku, po jehož vyzvednutí přišly pocity bezradnosti, že to nemůžu zvládnout, protože vlastně nevím , co vše nakoupit, co budu vařit a kde vlastně „ty zdravé potraviny“ nakoupit. Vůbec jsem si neuvědomila, že hypermarkety všechny tyto potraviny nabízejí, jen jsem je neviděla.

Prvotní  obavy se s prvním nákupem zcela rozplynuly. Díky Světu zdraví a milé specialistce Míše jsem během dalších návštěv poznala nové potraviny nebo zdravější varianty, které jsme zařadili do rodinného jídelníčku, cítím se lépe, odpadla únava a mohu  konečně opět nosit řadu oblečení, které jsem odsunula v šatníku „na neurčito“.

Cíl zhubnout za  3 měsíce 5 - 6 kg se mi podařilo splnit, a o to líp, že se tuk vyměnil za svaly díky pravidelnému cvičení. Končí můj hubnoucí program pod vedením , ale tento stravovací styl mě baví a rozhodně nemám sebemenší důvod ho měnit. Ještě jednou velké díky, které patří i mému manželovi za velkou podporu.

m59ax_54p0x_P5ED_x200_1 q23zu_zrotl_PO_x200_1