Lenka Jandová

Nepatřím mezi přirozeně štíhlé lidi přestože jsem vždy ráda sportovala. V posledním roce chuť k jídlu a pití převažovala nad sportem. Když jsem si  pak o Vánocích 2012 musela koupit košili velikost XL a stoupla si po dlouhé době na váhu, která ukázala neskutečných 85kg, rozhodla jsem se, že je potřeba něco udělat.

Přestože jsem do té doby pravidelně navštěvovala fitness, výsledky byly nulové. V půlce ledna 2013 jsem poprvé začala cvičit s trenérem. Po 3 měsících intenzivních tréninků jsem se dostala na váhu 72kg. V tento moment se však už váha neměnila a mně bylo jasné, že bude třeba změnit stravovací návyky a že to rozhodně sama nedokážu.

Na internetu jsem si vyhledala pobočku Světa Zdraví v Plzni, kam jsem původně šla s úmyslem nechat se změřit. Když jsem ale viděla kolik tuku v mém těle stále je a co všechno je v mém jídelníčku špatně, bylo mi jasné, že pomoc opravdu potřebovat budu. Díky pravidelným kontrolám a radám nutriční specialistky Markéty Hytmanové se váha začala opět snižovat a já jsem se naučila jíst zdravou a vyváženou stravu.

Naučila jsem se jíst 5x denně a zjistila jsem, jaké potraviny jsou či nejsou pro mé tělo vhodné. A než napsat do zápisníku, že jsem si dala pizzu a dostat vynadáno, raději jsem ji oželela.

Za 3 měsíce programu jsem zhubla dalších 6kg. Především jsem změnila svůj životní styl. A když se podívám na fotky z minulých let, je mi jasné, že tak už nikdy vypadat nechci . Kupovat si oblečení velikosti 36 je mnohem příjemnější.