1605 Dolany - Plzeň (oslavy osvobození)

Krásné slunné počasí nás přimělo vyrazit do nedalekých Dolan, kde je moc hezké vodácké tábořiště. Páteční večer jsme věnovali grilování.

V sobotu jsme vyrazili na kolech do Plzně, kde probíhaly oslavy osvobození. První naše zastávka byla v Depu 2015, kde se konala netradiční gastronomická akce, která nabízela kvalitní jídla z pouličního občerstvení pod názvem DEPO Street Food Market. Neodolali jsme a otestovali jsme pravý americký hamburger.

Následně jsme pokračovali podél Mže, abychom se zastavili na ochutnávku weissbeerka a limetkového piva. Hlavní zastávka byla na náměstí Republiky, kde jsme se museli zastavit u našich "starých" známých v HY Coffee Pointu. Speciální ledová čokoláda a frapíčko nás alespoň na chvíli přenesly do doby letních dovolených. Smekáme před lidmi, kteří dokážou s tak neuvěřitelnou láskou poskytovat služby, které dělají radost ostatním. Jakékoliv pochutiny z tohoto pojízdného citroenu jsou neuvěřitelné.

Z náměstí jsme pokračovali podél vody za Plazu, kde probíhala prezentace dobového vojenského tábora  americké armády z května 1945, funkční tábor, polní dílny, historická vojenská technika, předváděčka různých maket, ....

Úžasný den jsme zakončili v Dolanech u grilovačky ryb. Na kole jsme urazili 45 km po velmi hezké cyklostezce kolem boleveckých rybníků a všichni jsme se shodli na tom, že bez kol bychom tolik míst spojených s oslavami určitě nedokázali navštívit.