1612 Alpy (Solda, Nauders, Shönebene)

Na druhý svátek vánoční vyrážíme směr Alpy. Je ošklivě, prší celou cestu, a proto jsme se rozhodli přenocovat před GaPa. Ráno je o poznání lépe, děláme menší nákup v GaPa a pokračujeme směr Itálie. Kousek za Fernpassem stavíme na oběd. Je krásně a my si vychutnáváme zimní sluníčko.

Odpoledne pak pokračujeme až do italské Soldy, kde následují den lyžujeme. Je to menší areál, kde nejsou skoro žádní lidé. Lyžuje se od 2000 do 3 200 metrů. Sluníčko svítí, i když na vrcholcích docela slušně fouká. Večer 28.12. přejíždíme na italsko-rakouské hranice do střediska Nauders.

Nauders.

Nauders je klasická tyrolská vesnice ležící pod Reschenpassem, nedaleko hranic s Itálií a Švýcarskem. Stojíme kousek od lanovek v místě, kam celý den svítí sluníčko. Areál má v provozu kolem 50ti km sjezdovek. Jen pár je jich zavřených. I v nadmořské výšce kolem 2 000 mnm je velký nedostatek sněhu a lyžuje se převážně na uměle zasněžených sjezdovkách. Kolem je tráva a skály. Ale počasí je úžasné. Svítí sluníčko a je jen pár stupňů pod nulou.

30.12. přejíždíme opět do Itálie k jezeru Lago di Resia, kde se nachází malý lyžařský areál Shönebene. Udělali jsme si příjemnou procházku kolem jezera a k nedalekému prameni, zastavili se na pravou italskou pizzu... Zarelaxovali si na sluníčku, zalyžovali si na příjemných, sluncem zalitých, pláních včetně několika černých sjezdovek a též zde oslavili příchod nového roku. Skvělé místo, doporučujeme všem.