1707 Šumava - Dobršín

Po návratu z Řecka i u nás panovalo příjemné počasí, a proto jsme o víkendu vyrazili na kola na Šumavu. Za základnu jsme si vybrali vodácké tábořiště Dobršín , kousek od Sušice. V sobotu jsme si přivstali, dojeli na kolech na nádraží do Sušice a nechali se vyvést autobusem až na Modravu. Překvapilo nás, že autobus byl úplně plný a že cyklisté podél trasy již neměli žádnou šanci autobusu využít.

Na Modravě bylo příjemně a my vyrazili přes Horskou Kvildu směr Kašperské Hory. Cesta vedla po cestách mimo hlavní komunikace a dokonce mimo hlavní cyklotrasy, takže jsme měli celé hory jen pro sebe. Oběd jsme si chtěli dát v hospůdce U šnečků pod Peklem, ale hospoda byla zavřená a tak nám nezbylo nic jiného než dojet až do Kašperek, kde jsme využili pohostinství místního pivovaru. Otestovali jsme místní pivo, ale Plzeň je Plzeň :).

Po výšlapu k hradu Kašperk jsme pokračovali směr Sušice. Po cestě jsme měli nádherné výhledy a úžasnou přírodu. V pozdním odpoledni jsme dorazili do Sušice, kde jsme si udělali zastávku v místní cukrárně a pak již podél řeky dojeli k autům do campu. A protože bylo příjemné teplo, využili jsme úžasně čisté Otavy, kde jsme se vykoupali. Ujeli jsme 64 km, zvládli převýšení 790 metrů a sklesali z Modravy až do Sušice 1354 m. Skvěle strávená sobota.

V neděli jsme popojeli k dětskému táboru, kde jsme navštívili naše děti. Zjistili jsme, že jim nic nechybí, společně jsme pogrilovali a mohli vyrazit k domovu.