1709 EuropaPark a Alsasko

Zářiový svátek využíváme k návštěvě EuropaParku, který se nachází u německého městečka Rust kousek od francouzkých hranic. Počasí nám přeje a my během dne stihneme navštívit všechny nejdůležitější atrakce. Ať už je to „Silver Star“, úchvatná, již z dálky viditelná největší horská dráha Evropy, nebo gigantická dřevěná horská dráha „Wodan-Timburcoaster“, dosahující rychlosti přes 100 km/h, či divoká řeka, vodní nebo loopingová horská dráha a nespočet dalších.

Zbylé dny prodlouženého víkendu pak využíváme k prohlídce nedalekého Alsaska. Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, je zde lahodné bílé víno a typickým dekorem domů jsou čapí hnízda (čáp je symbolem Alsaska). Vše je čisté a upravené, ale nepřezdobené. Na kole projíždíme vinicemi a krásnými starými vesničkami. Je tu opravdu úžasně.

Při přesunu ke Štrasburku po cestě navštěvujeme klášter Mont Ste-Odile (mon santodil), který se nachází na  vrcholu  Mont-St.-Odile (763 m) a byl založen v 8. století. KLášter je obklopen hlubokými lesy a nabízí velkolepé vyhlídky na alsaský kraj vinic a polí kolem Krautergersheimu.

V sobotu ještě stíháme projet na kole Štrasburkem s cílem prohlédnout si významná sídla Evropy jako je evropský parlament nebo soudní dvůr pro lidská práva a samozřejmě navštěvujeme náměstí Kléber s mnoha historickými, často hrázděnými domy, které patří mezi nejkrásnější historická náměstí v Evropě a prohlížíme si katedrálu Notre Dame, která je vybudovaná v románském a gotickém slohu, hlavně v letech 1176 - 1318 a dokončená v letech 1399 - 1439 stavbou severní věže, vysoké 143 metrů, jež byla až do roku 1874 nejvyšší stavbou na světě.

Na večer se přesouváme k Rýnu, kde grilujeme a testujeme úžasné cyklostezky podél této řeky.