1712 Regensburg - Vánoční trhy a Erding - Therme Aquapark

Jak se již stalo tradicí, na začátku prosince vyrážíme na vánoční trhy a do některého z nedalekých aquaparků, abychom si užili vánoční atmosfery a zároveň se vyblbli s dětmi na tobogánech a oslavili několikeré narozeniny.

Pro Vánoční trhy jsme si vybrali městečko Regensburg, kde jsme na advent ještě nebyli. Parkujeme na STPL nedaleko centra hned vedle Dunaje, kde právě probíhá mejdan značky Phoenix.
U právě opravovaného kamenného mostu přes řeku zahajujeme adventní trhy v zahradě špitálu (Spitalgarten). Oblíbená pivní zahrádka se jako mávnutím kouzelného proutku promění v zimě na dějiště vánočních trhů.

Následně pokračujeme na vánoční trh uměleckých řemeslníků, který  byl pojmenován podle staré tradice jako Lukréciin trh. Lucia, moudrá žena, chodí podle starého zvyku s rozsvíceným věncem na hlavě od domu k domu a přináší světlo v temném zimním období. Díky světelnému věnci se každoročně rozsvítí Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt. Uměleckými řemeslníky vlastnoručně vyrobené zboží je rozmanité a vhodné i pro ty nejnáročnější zájemce: keramika, sklo, textilie a dřevo, drahé i obyčejné kovy, kůže, vosk a papír – to vše se používá k výrobě originálních dárků s vysokou uměleckou hodnotou.

Následně pokračujeme podél staré radnice na náměstí Neupfarrplatz, který je též v obklopení pestrých stánků vánočního trhu, rozzářených vánočních ozdob a veselého kolotoče. Pravidelně testujeme vůni svařáku, pražených mandlí a brathwurstu.  Návštěvníci zde mohou vidět výrobu svíček, keramických hrnců a foukání skla. V široké nabídce najdete vše od adventních kalendářů až po vánoční panáčky vyrobené ze sušených švestek.

Po 21. hodině pak pokračujeme směr Erding. Kde druhý den navštívíme místní aquapark s mnoha tobogány, mořskými vlnami, kouzelníkem, ...