1802 Thajsko

Putování po Thajsku navazuje na 12.ti denní putování po Kambodže, které je zaznamenané ZDE.

Den 13.

Stáváme do slunného dne v resortu Bailan Beach na jihozápadě thajského ostrova Koh Chang. Z bungalowu to máme jen pár metr do moře a tak si ještě před snídaní jdeme zašnorchlovat.

Po snídani si půjčujeme motorky a jedeme do vnitrozemí ostrova na trek k vodopádu. Koupačka pod vodopádem je skvělá, i když zde člověka ožďubují až půlmetrové ryby.

Při cestě zpět potkáváme domorodce se slony a využíváme jejich nabídky na svezení. Jízda na slonu je dalším nezapomenutelným zážitkem při našem putování Asií.

V pozdním odpoledni nacházíme kouzelné místo na písečné pláži s hospůdkou, kde se koupeme a dopřáváme si místních specialit.

Před západem slunce se přesouváme na jih ostrova, kde se nachází rybářská vesnička. Z mnoha obchůdků je zřejmé, že i sem dorazila turistická komerce, ale přesto je to místo moc hezké a my se do resortu vracíme až za tmy.

Den 14.

Dopoledne trávíme v resortu. Dopřáváme si vydatné snídaně a připravujeme plán na další dny. Rozhodujeme se pro další ostrov Koh Mak a zkoušíme domluvit dopravu a ubytování. Loď se daří domluvit až na další den, ale naštěstí se nám daří prodloužit ubytování v resortu a tak vyrážíme opět na průzkum ostrova na motorkách.

Pozdní oběd a koupačku si dopřáváme opět na kouzelném místě,které jsme objevili předchozího dne. V podvečer se na motorkách projedme podél pobřeží a večer trávíme v resortu u basenu. Někteří využívají příležitosti a dopřávají si thajskou masáž.

Den 15.

Dopravu do přístavu máme domluvenou až na 11.40 čímž máme celé dopoledne k dispozici pro koupání a relax. Volné dopoledne uteče jako voda a přesně na čas přijíždí pick up, který nás veze do malého přístavu, kde máme problém najít paní, se kterou jsme si domluvili dopravu na další thajský ostrov. Po menších zmatcích se nám daří najít tu správnou osobu a chvíli po poledni již frčíme speed-boatem na ostrov Koh Mak.

Po vylodění zjišťujeme, že s ubytováním, které nemáme zajištěné, to vůbec nebude jednoduché. Daří se nám získat jeden skutr a tak vyrážíme na průzkum ostrova. Při první zastávce u něčeho, čemu by se dalo říkat rychlé občerstvení se nám daří domluvit další skutry a my se můžeme vydat hledat místo, kam bychom mohli složit hlavu. K našemu překvapení ale zjišťujeme, že všechny rezorty jsou opravdu plně obsazené. Ale nakonec máme přeci jen štěstí a daří se nám získat bungalowy v podobě šmoulch chaloupek.

Dáme koupačku v bazenu, otestujeme místní bar a na večer vyrážíme za poznáním ostrova. V jedné z místních restaurací dáváme dobrou večeři a večer posedíme u bazenu a hrajeme velké šachy.

Den 16.

Dopoledne proflákáme u bazénu, šnorchlujeme a plánujeme další cestu. Po poledni pak vyrážíme na skutrech za dalším poznáním ostrova Koh Mak. Postupně navštívíme několik pláží a poté zastavíme v místní hospůdce na výborný pozdní oběd.

Na západ slunce pak jedeme na pláž s příjemným bílým pískem a na večeři jedeme do našeho resortu, kde večer zakončujeme opět u bazénu.Někteří klábosí a někteří hrají venkovní šachy.

Den 17.

Stáváme brzo, protože nás čeká přejezd na další thajský ostrov - Ko Samed. Vše funguje dle předem domluveného scénáře, v 8:30 nás vyzvedává auto přímo v resortu, které nás převeze do přístavu, potom jedeme rychločlunem do Tratu, kde už na nás čeká privátní auto. Pravda, vypadá jak kdybychom měli jet do bordelu, ale auto je luxusní a bez problémů a v rekordním čase nás převáží do přístavu k lodi, která jede na další thajský ostrov Ko Samed.

Při snaze se ubytovat se plán trochu zadrhne, když nám recepční oznamuje, že místo tří pokojů má k dispozici pouze jeden pokoj, avšak po telefonickém rozhovoru se zákaznickým servisem společnosti Agoda je vše vyřešeno ke spokojenosti, protože dostáváme pokoj hned vedle v hotelu v pokoji, který je výrazně dražší než ten, který jsme měli zaplacený.

Odpoledne se již koupeme na písečné pláži a na večer, po zapůjčení motorek vyrážíme na průzkum nočního ostrovního života. Shlédneme ohnivou show a posedíme v plážovém baru.

18. den

Ráno si užíváme snídaně, kterou máme v rámci náhradního ubytování a poté se přesouváme na pláž, abychom si dali ranní koupačku. Po poledni pak vyrážíme na jižní cíp ostrova, kde je nejlepší místo na šnorchlování. Korály a tisíce barevných rybyček jsou úžasné.

Pro pozdní oběd si vybíráme typicky místní hospůdku, kde si vybíráme rybu na grilu a poté již trávíme zbytek dne u moře. K večeři si pak v plážové restauraci dáváme grilované mořské potvory všeho druhu. Pecka.

19. den

Z ostrova Ko Samed se přesouváme starou dřevěnou lodí na pevninu a pak již minivanem míříme do Bangkoku. Večer pak trávíme u bazénu a procházkou po rušných ulicích Bangkoku.

20.den

Dopoledne v Bangkoku věnujeme dobré snídani a relaxaci u bazénu. Odpoledne pak vyrážíme do China Townu, kde obdivujeme pochutiny všeho možného. Dáváme si zajímavý oběd přímo na ulici a večer se opět procházíme po rušných ulicích Bangkoku. Někteří stihnou i thajskou masáž.

21. den

Náš poslední den v Thajsku se jedeme podívat na nejstarší plovoucí trh v zemi. Je úžasné sledovat, jak na malých bárkách probíhají jednotlivé obchody.

Po cestě zpět se stihneme ještě zastavit na trhu, který je přímo na kolejích. Fascinující je, že při zahoukání vlaku trhovci dokážou vytvořit prostor tak velký, aby vlak sotva projel.

Večer se pak již přesouváme na letiště a těsně po půlnoci odlétáme na horní palubě největšího Boingu s Emirates do Dubaje.