1904 Passau - Velikonoce

Velikonoce,  z mrtvýchvstání Páně neboli Vzkříšení Krista (Boží hod velikonoční), ke kterému mělo dojít třetího dne po jeho ukřižování, jsme se rozhodli strávit na soutoku 3 řek: Dunaje, Innu a Ilzu, to znamená u německého hezkého historického městečka Passau.

Sešlo se nás zde 5 rodin a celé Velikonoční svátky jsme díky úžasnému počasí strávili na kolech.

V pátek jsme vyrazili podél Dunaje. Prohlédli jsme si historické centrum Passau a poté pokračovali po pravém břehu na jihovýchod. Po 30ti kilometrech jsme narazili na zdymadla, která využívají velké lodě, které plují po Dunaji. Prohlédli jsme si jejich funkčnost a zároveň se díky hrázi dostali na druhou stranu, po které jsme se vrátili zpátky do Pasova.

V sobotu jsme vyrazili podél Innu. Moc hezká cyklostezka vedla jak německou, tak rakouskou stranou a nakonec z toho bylo pěkných 42 km.

V neděli jsme využili velkého počtu aut a přepravili jsme se do městečka Hengesberg, kde začíná pěkná cyklostezka vedoucí po bývalé železnici a vede až do Kaltenecku. Celá trasa až do Passau měřila opět 60 km a byla moc pěkná.

Pondělní dopoledne jsme věnovali koledovačce, hrám a klábosení. Okoštovali jsme různé dobroty a po poledni vyrazili k domovům.

Skvělá parta, skvělé počasí, dobrá zábava, prostě nemělo to chybu.