1905 Wachau - sraz Concorde caran clubu

Den 1.

Do Rakouska jedeme rovnou z Itálie. V Alpách se potkáváme se sněhem a po cestě stavíme na krátkou zastávku ve Strassburgu, kde si chceme prohlédnout místní hrad, ale máme smůlu, protože v pondělí je zavřeno. Pokračujeme proto až do městečkaa Liezen, kde přespíme.

Den 2.

Z Liezenu pokračujeme přes Alpy až k Dunaji. Za tábořiště si vybíráme hezké místo na levém břehu Dunaje nedaleko městečka Dürnstein.

Odpoledne se jedeme projet na kole. Použijeme přívoz z městečka Dürnstein na druhou stranu do Rossatzbachu a po pravé straně Dunaje jedeme až do Mautern an der Donau, kde se pomocí mostu opět vracíme na levý břeh, po kterém se vracíme k autu. Cesta vede mezi vinicemi a malebnými vesničkami, v dálce nad vinicemi se tyčí zřícenina hradu Dürnstein.

Večer je příjemný, grilujeme a kocháme se výhledy po okolí.

Den 3.

Ráno absolvujeme moc hezký trek po zajištěné cestě ke zřícenině hradu Dürnstein. Procházíme vinicemi, malebným městečkem a také jsou nám odměnou za námahu úžasné výhledy z vrcholů okolních kopců.

Před polednem přejíždíme na STPL do Rossatzbachu, kde v následujících dnech proběhne setkání Concorde caravan clubu.

Postupně se začínají sjíždět první posádky, takže čas rychle utíká. Na večer ještě stihneme menší výlet na kole proti proudu Dunaje, okoštujeme místní Veltlínské zelené a večer trávíme klábosením u dobrého vína.

Den 4.

Probouzíme se do deštivého dne. Během dne se projedeme po krásné cyklostezce po pravém břehu Dunaje směrem na Melk. Projíždíme vinicemi, meruňkovými sady, malebnými vesničkami. Moc pěkné. Stihneme i degustaci a nákup pár lahví klasického Veltlínského zeleného, které k této oblasti neodmyslitelně patří.

Na večer pak absolvujeme velmi zajímavou přednášku o “svěřenských” fondech a večer se pak setkáváme se všemi účastníky srazu Concorde caravan clubu.

Den 5.

Páteční program je již plně v režii organizátorů srazu. Dopoledne absolvujeme další výšlap ke zřícenině hradu Dürnstein, po obědě pak vyrážíme na výlet lodí do Kremsu, kde máme možnost si prohlédnout jádro města a dát si dobrý oběd. Po návratu absolvujeme velmi zajímavou přednášku o místním pěstování vína a vše zakončujeme degustací lokálních vín. Jsou výborná.

Den 6.

Dopoledne absolvujeme prohlídku jedné z nejznámějších značek - Domäne Wachau. Opět absolvujeme prohlídku vinic, místa, kde se hrozny zpracovávají a hlavně historické barokní sklepy, kde se vše skladuje. Na závěr prohlídky absolvujeme další degustaci.

Po obědě nás čeká velmi zajímavá přednáška Prof. Korába o historii vína, o tom, jak se víno hodnotí a sami máme možnost si několik vín obodovat. Na večer nás pak čeká úžasný teambuilding zaměřený na míchání vín. Dokázali jsme postupně vyprodukovat neuvěřitelná cuvee :).