Americká dieta

V čem dieta spočívá

Tato dieta vyžaduje opravdu přísnou disciplínu, konzumovat jídlo musíte přesně ráno v osm hodin, v poledne ve dvanáct hodin a večer v osm hodin. Jíst můžete pouze určená jídla, a to v přesně stanoveném množství, k tomu je nutné vypít nejméně tři litry vody.

Proč hubneme

Tělo by si díky této dietě mělo zvyknout na pevný řád, který musíte bezpodmínečně dodržovat, navíc bude mít mnohem menší příjem energie než výdej, proto se začne zbavovat tukových zásob, čímž lze velice rychle (už za dva týdny) shodit až deset kilogramů. Samozřejmě to záleží na vaší současné váze.

Pro koho není vhodná

Při této dietě organismus hodně hladoví, proto není vhodná pro lidi s velkou fyzickou aktivitou, kteří by trpěli nedostatkem energie. Držet by ji neměli určitě ani ti, kteří mají vysoký krevní tlak, trpí chudokrevností nebo mají nemocné ledviny.

Jak je to s jo-jo efektem

Po ukončení americké diety je bohužel veliká pravděpodobnost jo-jo efektu, zejména protože ztratíte nejen hodně tuku, ale i svalové hmoty, takže kalorie jsou spalovány pomaleji. Jedná se tedy o hodně drastickou dietu, při níž můžete v případě striktního dodržování předepsaných pravidel poměrně rychle zhubnout, ale výsledek většinou nebývá trvalý a následkem jo-jo efektu máte kila rychle nazpět.

—————————————————-

Příklad jídelníčku:

8,00 kostka třtinového cukru + káva
12,00 dušený špenát + 2 vejce natvrdo + rajče
18,00 biftek + zeleninový salát
—————————————————-
8,00 kostka třtinového cukru + káva + suchý plátek chleba
12,00 1 vejce natvrdo + plátek sýru + 1 mrkev
18,00 ovocná přesnídávka + bílý jogurt
———————————————————–
8,00 kostka třtinového cukru + káva
12,00 grilované kuře + 1 ovoce
18,00 nic