Pozor na metabolickou past

Jak metabolická past vzniká? Jednoduše. Snížíte porce jídla a tím omezíte i příjem kalorií. Vaše tělo začne sice přijímat méně kalorií, ale také živin. Ty jsou pro lidské tělo velice důležité. Vaše tělo začne tento krok chápat jako „nouzový režim“. Zpomalí se vám metabolismus (klesne rychlost spalování kalorií) a začne se vám v těle více ukládat tuk. Váš organismus si tak buduje zásoby na horší časy. A to je samozřejmě pro snížení nadváhy špatně!
Existuje z této, na první pohled neřešitelné situace, nějaké východisko? Samozřejmě. Řešení je v podstatě jednoduché. Stačí, když budete jíst stravu, která sice obsahuje méně kalorií, ale zároveň je bohatá na živiny, které vaše tělo potřebuje. Na světě však není univerzálního jídla, které by bylo vhodné k hubnutí pro každého.
Každý potřebuje přijímat jiné množství živin, aby jeho tělo fungovalo tak, jak má. Stejně tak každý musí snížit jiné množství kalorií, aby zhubnul. Z toho vyplývá, že taková strava, po které se hubne, musí být sestavena na míru.
To je také důvod, proč tak málo lidí zhubne podle diet či jídelníčků z televize, časopisů nebo internetu. Někomu samozřejmě mohou fungovat, ale většině lidí ne.
Abyste byli úspěšní při vaší cestě za nižší hmotností a lepším zdravotním stavem, potřebujete jídelníček, který je šitý přesně na míru vašemu organismu. Takový jídelníček vám můžou sestavit ve specializované poradně.

lorem ipsum